• Polski
  • English
  • Français
  • Deutsch

Myjnia Cystern

Szeroka oferta EL-TRANS obejmuje kompleksowe działania. Obok usług transportowych, firma proponuje skorzystanie z myjni cystern oddalonej od Warszawy o kilkanaście kilometrów, w Radzyminie. Myjnia dla autocystern to specjalistyczny obiekt zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Myjni Cystern, który należy do międzynarodowej organizacji EFTCO. Myjnia wewnętrzna dla cystern dostępna jest w dni robocze oraz w soboty, jednak EL-TRANS stawia na elastyczność, co pozwala na skorzystanie z usługi mycia cystern z Warszawy, a także innych miast, również w innych terminach, po uprzednim uzgodnieniu.

Myjnia cystern zlokalizowana nieopodal Warszawy oferuje mycie takich elementów jak cysterny, tank-kontenery, silosy oraz paleto-pojemniki. Do dyspozycji klientów są dwa stanowiska myjące. Jedno ze stanowisk przeznaczone jest wyłącznie do mycia cystern, w których przewożone były produkty spożywcze. Dzięki trzem głowicom myjącym o wydajności 3900 l/h i ciśnieniu 100 bar oraz specjalnej głowicy do tank-kontenerów o zwiększonej wydajności 5600 l/h i ciśnieniu 180 bar zapewniona jest najwyższa jakość mycia. Drugie ze stanowisk myjni cystern dedykowane jest wyłącznie do mycia cystern po substancjach chemicznych, które przewożą produkty niebezpieczne ADR w klasach 3, 4.1, 5.1, 6.1, 8 oraz 9. Stanowisko to posiada 5 głowic myjących o wydajności 3900 l/h i ciśnieniu 100 bar. Myjnia oferuje także możliwość mycia cystern za pomocą pary o temperaturze sięgającej 170 stopni Celsjusza oraz podgrzewania parą o ciśnieniu od 2 do 8 bar.

EL-TRANS posiada uprawnienia do wydawania Europejskiego Dokumentu Mycia (ECD), który honorowany jest terenie całej Europy. Proces mycia cystern przebiega zgodnie z ustalonym regulaminem, który w pierwszej kolejności zakłada zgłoszenie cysterny do mycia w biurze i wypisanie odpowiedniego dokumentu, następnie konieczne jest poinformowanie obsługi o ostatnim przewożonym produkcie oraz zakresie mycia. Przygotowanie cysterny obejmuje także otworzenie dekli komór do mycia. Po wjeździe na stanowisko należy opuścić pojazd. Dopiero na polecenie obsługi pojazd może opuścić myjnię, kierowca odbiera wówczas certyfikat ECD.

Myjnia, którą dysponuje EL-TRANS stawia na ekologię, dlatego podczas mycia cystern stosowane są wyłącznie atestowane, wysokiej jakości produkty. Ścieki pochodzące z myjni odprowadzone są do należącej do firmy nowoczesnej podczyszczalni ścieków, gdzie następuje proces ekologicznego przetwarzania. W trosce o środowisko myjnia nie świadczy usług mycia bituminów, asfaltów i żywic epoksydowych.

  • Polski
  • English
  • Français
  • Deutsch