• Polski
  • English
  • Français
  • Deutsch

Transport chemii płynnej

Transport jest dziedziną wymagającą przestrzegania wielu zasad, przede wszystkim związanych z kwestią szeroko rozumianego bezpieczeństwa. To właśnie bezpieczeństwo jest tym elementem, na który stawia firma EL-TRANS oferująca usługi transportu chemii płynnej. Przewóz tego typu substancji wymaga zarówno posiadania odpowiedniego sprzętu, ale także zaangażowania całego zespołu, który uczestniczy w realizacji przedsięwzięcia jakim jest transport różnego rodzaju substancji. EL-TRANS dokłada wszelkich starań, aby transport chemikaliów przebiegał szybko, sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

W zakresie transportu chemii płynnej firma świadczy usługi na terenie całej Unii Europejskiej, Skandynawii, a także Eurazji. EL-TRANS oferuje przewóz chemikaliów płynnych: materiałów niebezpiecznych w klasach ADR 3, 4.1, 5.1, 6.1, 8 i 9, materiałów, gdzie wymagane jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, a także materiałów neutralnych. Do transportu płynnych substancji, włączając w to przewóz materiałów niebezpiecznych ADR, firma wykorzystuje nowoczesny i zarazem ekologiczny tabor samochodowy, dysponuje ponad 120 cysternami renomowanego producenta. Autocysterny należące do EL-TRANS mają pojemność od 22 tysięcy litrów do 53 tysięcy litrów, co pozwala na dużą elastyczność i tym samym spełnienie indywidualnych oczekiwań i potrzeb klientów. Firma posiada cysterny trzykomorowe oraz jednokomorowe, izolowane termicznie oraz podgrzewane, oferujące możliwość monitorowania temperatury transportowanych materiałów. EL-TRANS dysponuje również cysternami gumowanymi we wnętrzu o właściwościach chemoodpornych. Firma transportowa z bogatym doświadczeniem stawia na kompleksowe rozwiązania, co przekłada się między innymi na wyposażenie w niezależne systemy załadunku i rozładunku, tj. pompy oraz kompresory. Pojazdy obsługujące transport chemii płynnej wyróżniają się dodatkowym wyposażeniem.

EL-TRANS posiada liczne certyfikaty, a wśród nich certyfikat z zakresu transportu i spedycji krajowej i międzynarodowej, mycia i serwisowania cystern, grzania cystern, potwierdzający spełnienie wymagań następujących norm: PN-EN ISO 9001:2009 – zarządzanie jakością, PN-EN ISO 14001:2005 – zarządzanie środowiskowe, PN-N 18001:2004 – zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy. Certyfikat ISO wydany w 2003 roku odnowiony został w 2015 roku, co oznacza, że firma ciągle się rozwija, nieustannie spełniając zmieniające się wymagania i oczekiwania, między innymi w obszarze przewozu materiałów niebezpiecznych ADR.

  • Polski
  • English
  • Français
  • Deutsch